Címke: „recenzió”

Találatok száma: 83

magazin

Metropolis: Magyar animáció

Október 28-a az animáció világnapja, ennek apropóján vettük górcső alá a Metropolis az idén megjelent, magyar animációval foglalkozó számát. A…

tovább

magazin

Sajtó alatt

Kultúrbarlang régóta ikonikus jelentőségű intézmény, amely csendesen, de szívósan, állandó megújulásra készen menti és teremti körülöttünk az…

tovább

magazin

„Magánkalóz a filmdzsungelben”

Georg Höllering a Hortobágy (1936) című filmjével írta be nevét a magyar filmtörténetbe, majd Angliába emigrálva, mint mozitulajdonos és…

tovább

magazin

Utazások Hitchcock körül

Hitchcockot körüllengő mítoszoknál  és rejtélyeknél talán csak a titkát megfejteni vágyó „kódfejtők” vannak többen. A legizgalmasabb kísérletekből…

tovább

magazin

Kincs, ami nincs

Egyszer egy német biológus számba vette Izland élővilágát, és egy fejezetet szentelt az izlandi baglyoknak is. A fejezet így szólt: Izlandon…

tovább

magazin

Médiaerőszak: a karóba húzástól a Doomig

A médiaerőszak olyan, mint a foci: mindenki ért hozzá és mindenkinek megvan róla a véleménye. A sommás és leegyszerűsítő kijelentéseken túl azonban…

tovább

magazin

Ha arc, legyen arc

„A filmrendező munkája az emberi arccal kezdődik” – szól Ingmar Bergman híres kijelentése. Nem ő volt az első, aki hasonló megállapítást tett, hisz…

tovább

magazin

Mihályfy László laudációja

Alább Mihályfy László, a Magyar Dokumentumfilm Rendezők Egyesülete (MADE) 2009. június 27-én este, az Odeon-Lloyd moziban megrendezett Kamera-díj…

tovább

magazin

Kitano Takeshi: Fiú

Takeshi Kitano novelláskötete három tinédzser korú fiatal történetén keresztül bizonyítja, hogy Tokió, Oszaka és Kiotó az elveszett gyerekek igazi…

tovább

magazin

Tim Burton: Rímbörtön

Tim Burton abszurd repülő cirkuszában felvonul A srác szemében a szeggel, a Vudulány, a Hulla(dék)lány, A Robotgépgyerek, avagy horrorra akadva.   

tovább
 
hirdetés

Véletlenül írtam egy könyvet

Megérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.

Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen

Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik

Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk

a teljes dosszié

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
Hát azt gondolták, hogy ebből a kolbászból elég.

Gulyáságyú

Oszd meg! Az összes idézet